wtorek, 14 listopada 2017

Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński - Pudełko z marzeniami


Tytuł książki: Pudełko z marzeniami
Autorzy: Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 336
Data wydania: 08.11.2017 

Michał to trzydziestolatek, którego zdradza narzeczona, a jakby tego było mało to w wyniku oszustw wspólnika jego firma zbankrutowała. Pewnego dnia ciotka wyjawia mu sekret o rodzinnym skarbie ukrytym w Miasteczku, do którego mężczyzna postanawia się udać. Niestety zdobycie go nie jest takie proste, bo jak się okazuje znajduje się w piwnicy restauracji. Jej właścicielką jest Malwina, która została porzucona przez narzeczonego i zatraca się w gotowaniu. Michał postanawia podstępem zyskać zaufanie dziewczyny i w tajemnicy przed nią odzyskać swój skarb. Niestety nic nie idzie po jego myśli, a nad wszystkim zdaje się czuwać Święty Ekspedyt i zdaje się mieć na to swój własny plan.


Ogromną zaletą tej książki są bohaterowie! Są tak oryginalni, zabawni, że wszyscy razem w tej jednej powieści tworzą niesamowite połączenie. Pani Wiesia - każdy z nas zna taką kobietę, która na osiedlu musi wiedzieć wszystko o wszystkich. Na szczęście poza tym, że starsza pani jest odrobinę wścibska i ciekawska, jest przede wszystkim sympatyczna i zabawna. I te jej ciągłe „ku zdrowotności” ;) Na kolejne wyróżnienie zasługują Kalinka i Kamil, ich dialogi to mistrzostwo. A ich pomysłowość nie zna granic, szczególnie kiedy szczęściu trzeba „pomóc” i trzeba mieć na to jakiś sposób. Pomysł okazał się brzemienny w skutkach, bo przyniósł wiele niespodziewanych zwrotów akcji.

Ta książka zawiera mnóstwo elementów, które sprawiają, że jest to lektura idealna na teraz, kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tytułowe pudełko z marzeniami to również przepiękny pomysł, nie chcę za dużo zdradzać, ale mi ten element bardzo przypadł do gustu. Kiedy czytałam o tańcu dwóch staruszek na mrozie wśród „kolorowych” (w książce zostało użyte inne słowo ;)) lampek i najróżniejszych utworów (te utwory to również bardzo ciekawy wybór), wyobraziłam to sobie, zrobiło mi się ciepło na sercu, wywołało to mój uśmiech i natychmiast zapragnęłam Świąt!


„Pudełko z marzeniami” jest połączeniem najlepszego co autorzy zawierają w swoich książkach. Do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę Magdaleny Witkiewicz, ale zauważyłam pewne rzeczy, które w tej książce się także występują. Jak na przykład bijące z jej tekstów ciepło albo to, że nie bez powodu jest nazywana Specjalistką od szczęśliwych zakończeń. Ale pisząc o tej książce nie mogę nie wspomnieć również o tym jak świetnie się przy niej bawiłam ze względu na to, że jest bardzo zabawna i jak przypuszczam to w dużej mierze zasługa Alka Rogozińskiego. Mam wrażenie, że Alek potrafi pisać o wszystkim w zabawny sposób, który co chwilę wywołuje wybuch śmiech, a także towarzyszące temu łzy. Nie ważne, czy to kryminał, czy romans ;)


Zatem, jeśli szukacie książki, która wprowadzi Was już w świąteczny nastrój, która bije ciepłem z każdej strony oraz rozbawi Was do łez to jest to lektura idealna dla Was i nie wahajcie się dłużej, aby po nią sięgnąć!


Moja ocena: 8/10


Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję współautorowi Alkowi Rogozińskiemu.


3 komentarze:

 1. Na wspólną książkę Alka Rogozińskiego i Magdaleny Witkiewicz czekałam :D Już nie mogę się doczekać kiedy zacznę ją czytać ;d

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia! I ta wiewiórka <3
  Samej książki jeszcze nie czytałam, jednak mam ją na liście i planuję się z nią zapoznać :)
  PS. dołączyłam do grona obserwatorów!
  PS2. zapraszam też do mnie na aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Books and Cats Lover , Blogger